10

Manisa Boya Badana İsleri Ustası

Manisa Boya badana işlerinden herkes kavramak ya da güzel bir şekilde yapabilmek mecburiyetinde değil. Birçok işte bulunduğu gibi kendi mesleğiniz olmayan bu alanda da çocukluğunuz ya da gençliğiniz döneminde anne babanızla hiç boya yapma deneyiminiz yoksa belli bir yaştan sonra bu tür bir işe girişmek çok daha zor gelebilir. O amaçla kendiniz uğraşmak ve hem enerjinizi, hem de vaktinizi harcayıp sonucunda da hoşunuza gitmeyecek bir şeyle karşılaşmak yerine bir Manisa boya badana ustası ile anlaşabilirsiniz. Fakat boya badana ustası seçerken de ilgi etmeniz gereken birtakım noktalar bulunmaktadır ki, senelerinizi geçireceğiniz o dairede her Allah’ın günü boyadan dolayı lanet etmenize engel olur.

Boya ustasının size sunmuş olduğu renk seçeneklerine dikkat edin

Eğer boyanızı kendiniz satın almıyor ve bu hizmeti de Manisa boya badana isleri ustasından bekliyor iseniz o vakit işe başlamadan evvel ustanız varsa sizin renk konusuyla alakalı bir isteğiniz olup olmadığını soracak, yoksa da kendi renk alternatiflerini sunacaktır. Boya fiyatı da ustayla anlaştığınız iş fiyatına büyük ihtimalle dahil olacağı amacıyla birtakım durumlarda boya ustaları anlaşmalı oldukları nalburlar, boya malzemesi satan dükkanlar aracılığı ile pek satılmayan, bu amaçla de fiyatı düşük olan renkleri size kabul ettirmeye çalışabilirler. Böylece kendi bütçelerinden boya maliyetini düşürerek daha çok kar etmeye çalışırlar. Bazı hallerde ustanın size gösterdiği renk aslında hoşunuza gidebilir ve aradığınız renk olabilir, bu halde kuşkusuz ki bu alternatifi kabul edin. Fakat hoşunuza gitmeyecek bir renk, ballandıra ballandıra anlatılsa dahi kafanızda renk ve tonu buluncaya kadar kabul etmemelisiniz.

Boya markası önemli

Ustanın hangi boya markasını kullanacağını sorun. Eğer boyayı siz alacaksınız aynı konu sizin seçiminiz sırasında da geçerli ve önemli. Bazı boya markaları size çok daha uzun seneler kalıcılık, kir tutmama, ışıktan etkilenmeme, neme karşı daha sağlam olma, üstündeki lekeleri basitçe çıkarma gibi vaatlerde yer alır iken birtakımlarının ise tek fonksiyonu duvarınıza renk vermektir. Mamak boya badana isleri ustası ile de görüşerek hangi markanın en iyisi bulunduğuna beraber karar verebilir, bu birlikte çok daha uzun vakit boyanızı kullanabilirsiniz.

517 Responses

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *